کره شمالی روز سه شنبه تایید کرد که رهبر کیم جونگ وان به زودی از روسیه دیدار خواهد کرد تا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور، دیدار کند، که در یک لحظه حیاتی برای دیپلماسی کم اهمیت است که به معنی نابودی شمال از زرادخانه هسته ای آن است.

تا کنون کره شمالی تا کنون از آنچه که اخیرا از سوی شورای عالی صلح میان کیم و رهبران مختلف جهان – یعنی امدادرسانی از تحریم های بین المللی خرد شده استفاده نکرده است. ترس وجود دارد که یک آزمایش جدید سلاح های هسته ای کره شمالی و مجموعه ای از واگن های واشنگتن در مورد مذاکرات هسته ای در معرض حمله به این معنی است که پیونگ یانگ ممکن است دوباره به آزمایشات موشکی هسته ای و بلند مدت بازگردد که بسیاری از آنها در آسیا با ترس از جنگ در سال 2017 داشته اند.

کره شمالی خبرگزاری مرکزی کره شمالی یک جمله را در دو جمله اعلام کرد که کیم "به زودی با فدراسیون روسیه دیدار خواهد کرد" و او و پوتین "مذاکره خواهند کرد". یک تاریخ برای نشست منتشر نشده بود و مشخص نیست که آیا کیم پرواز کند یا قطار زرهی خود را بگیرد یا خیر. نشانه هایی وجود دارد که در هفته جاری در بندر شرق ولادیوستوک، نه چندان دور از مرز روسیه با شمال، برگزار خواهد شد.

کرملین هفته گذشته در یک نشست خبری گفت که کیم روسیه در نیمه دوم ماه آوریل به روسیه سفر خواهد کرد اما جزئیات بیشتری را ارائه نخواهد کرد.

روشن نیست که آیا – و یا حتی اگر – پوتین مذاکرات هسته ای متوقف شده را تحریک کند و این سفر ممکن است با منافع اقتصادی هر کشور مرتبط باشد. روسیه علاقمند به دسترسی گسترده تر به منابع معدنی کره شمالی، از جمله فلزات نادر است. پیونگ یانگ بخاطر بخشی از انرژی مورد نیاز روسیه را تامین می کند و می خواهد سرمایه گذاری روسیه را برای مدرن سازی گیاهان صنعتی، وسایل نقلیه و دیگر زیرساخت هایش جذب کند.

کیم و رئیس جمهور دونالد تامپف دو سر جلسه داشتند، اما اخیرا در ویتنام در ماه فوریه سقوط کرد زیرا کره شمالی خواستار تحریم بیشتر از واشنگتن مایل بود که مقدار خلع سلاح پیشنهاد شده توسط پیونگ یانگ را بدهد.

برای یک رهبر که اغلب توسط رسانه های خارجی به عنوان جدا شده درک می شود، کیم دارای یک رشته قابل توجه از اجلاس سران است، ملاقات با رهبران و دیگر مقامات ارشد کره جنوبی، چین، ویتنام و سنگاپور. وی همچنین معاونان خود را به واشنگتن فرستاد و به عنوان بخشی از مذاکرات هسته ای پیونگ یانگ، معاونان ترامپ را دریافت کرد.

اما ظاهرا صبر کیم کمی نازک است. هفته گذشته شمال اعلام کرد که آن را آزمایش کرده است که آن را نوع جدیدی از "سلاح راهنمایی تاکتیکی" نامیده است. در حالی که بعید است یک آزمایش ممنوع از یک موشک بالستیک متوسط ​​یا بلند برد باشد که می تواند مذاکرات را تضعیف کند، این اعلام نشانه ناامیدی ناشی از شکاف دیپلماتیک در شمال است.

شمال همچنین خواستار بازگشت وزیر امور خارجه آمریکا از مایک پومپو از مذاکرات شد و در روز شنبه جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید را به خاطر دعوت از کره شمالی برای نشان دادن شواهد بیشتری درباره تعهد خلع سلاح خود در برابر اجلاس سران ممکن سوم، انتقاد کرد.