ایران به احتمال زیاد در "نقطه انفصال" است و حملات اخیر به تانکرها و کاهش یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی به نظر می رسد بخشی از تلاش برای تغییر وضعیت وضعیت است، مدیر آژانس دفاعی (DIA) گفت فاکس نیوز منحصرا

کارگردان، ژنرال ژنرال رابرت اشلی جونیور، در اولین مصاحبه تلویزیونی ملی خود به عنوان رهبر نزدیک به 17 هزار آژانس قوی توضیح داد: "من می گویم آنها احتمالا در نقطه انفصال قرار دارند". اشلی گفت، براساس فعالیت های خود در چند سال گذشته، احتمالا ایرانی ها می گویند که آنها در موقعیتی مثبت قرار دارند که نفوذ آنها بر دولت عراق و احتمال همکاری های طولانی مدت آن – بشار اسد، رئیس جمهور سوریه – – در قدرت باقی خواهد ماند.

اما، اشلی مدیر – که مأموریت آن سازمان برای درک نیروهای خارجی و محیط عملیاتی است – گفت که خروج ایالات متحده از معامله ایران و تحریم های بعدی تاثیر عمده ای بر رژیم داشت. در اواخر سال جاری، DIA ​​انتظار دارد که یک مطالعه نظامی بدون طبقه بندی در مورد ایران منتشر کند که گزارشات مشابهی را در رابطه با چین و روسیه دنبال می کند.

تماشای بیشتر مصاحبه روز اول در خبرهای FOX '' گزارش ویژه 'در 6 PM ET و' FOX NEWS @ NIGHT 'در ساعت 11:00 ET

"همانطور که شما به تحولات JCPOA (معامله ایران) نگاه می کنید، عدم نتیجه اقتصادی برای آنها و در واقع تحریم هایی است که فشار زیادی بر دولت ایران قرار داده اند … من فکر می کنم این افزایش اشلی گفت: "شما دیده اید بازتابی از آنها است که سعی در تغییر وضع موجود در مسیری که در آن قرار دارند".

وی ادامه داد: "من می گویم کمپین فشار در حال کار است و دشواری است. شما می دانید، رئیس جمهور از قبل سوال کرده است که آیا این بر مردم ایران تأثیر می گذارد؟" وقتی مردم به اقتصاد خود نگاه می کنند، چون اقتصاد در حال رکود است و آنها در حال مبارزه هستند. "

رئیس جمهور ترامپ می گوید واکنش ایالات متحده به ایران "قوی" خواهد بودویدئو

هنگامی که هواپیمای بدون سرنشین ایالات متحده در هفته گذشته کشته شد، اداره اطلاعات دفاعی تجزیه و تحلیل فوری توانایی های نظامی ایران را ارائه داد. جمعه گذشته اشلی رویدادهای اخیر را رد کرد و اجتناب از جزئیات عملیاتی با اشاره به دلایل امنیت ملی.

"ما این چیزها را برای رئیس، برای وزیر امور خارجه، برای جنگجویان نقشه می گیریم تا بتوانند حس کنند که توانایی های ایران چه هستند، واکنش های احتمالی که ممکن است در صورت فشار بر آنها اعمال شود. و به این ترتیب، ما گزینه هایی برای درک واکنش های کم، متوسط ​​و بالقوه ای از ایرانیان به آنها می دهیم. "

اشلی گفت که تهدید تهران در هفته گذشته برای جلوگیری از محدودیت های غنی شده اورانیوم که توسط دولت اوباما متوقف شده است – معامله ای که رئیس جمهور ترامپ را رها کرده است ممکن است طراحی شده باشد تا فشارهای دیگران را در مقابل ایالات متحده محاصره کند. اشلی می گوید: "آنها به دنبال بیش از 300 کیلوگرم و با راکتور هسته ای آب عراق هستند تا برای افزایش آب سنگین – که این نیز تولید می شود – افزایش یابد".

"من فکر می کنم یکی از چیزهایی است که ایرانیان ما را ارزیابی می کنند، آنها می خواهند بدانند که چگونه می توانند کشور های اروپایی را مجددا به عقب برگردانند و گفتگو را به طبقه برگردانند و این بحث ها را … اگر آنها برای شکستن و شروع به ایجاد کامل برنامه، پس از آن هنوز یک سال است که قبل از اینکه بتوانند به یک سلاح دسترسی پیدا کنند. "

فاکس نیوز در یک تأسیسات امنیتی بسیار نزدیک در نزدیکی پنتاگون وارد آژانس محرمانه شد. تحلیلگران آن با نیروهای ویژه تعامل داشتند تا صدام حسین را به مخفیگاه خود، یعنی سوراخ عنکبوت، در عراق، و همچنین اسامه بن لادن، رهبر القاعده، به پاکستان متصل کند.

"در حال حاضر در نیروی هوایی، از اطلاعاتی که از DIA گرفته شده است استفاده کرده و از طرف دیگر آن را مشاهده کرده ام و در صورتی که اطلاعات صحیح نیست یا به روز نباشند، چگونه می توانند جنگنده های مستقر را تحت تأثیر قرار دهند" Sgt. لانا پارکر، تحلیلگر نیروهای نظامی، گفت. "آنها از این (اطلاعات) در روز به روز استفاده می کنند. این قطعه تاکتیکی در مقایسه با استراتژی – به دنبال پنج سال آینده – این چیزی است که آنها می توانند امروز استفاده کنید."

ترامپ به جنگ با ایران هشدار می دهد 'عبادت'

در حال حاضر، محور از تروریسم تا رقابت بین ملتها دور است.

"چین دغدغه طولانی مدت است. اگر شما در مورد بسیاری از روابط روسیه فکر می کنید، حتی اگر هزاران سلاح هسته ای و چیزهای زیادی از دوران اتحاد جماهیر شوروی از خود دور کرده باشند. اشلی به فاکس نیوز گفت: "قدرت، خصوصا از لحاظ اقتصادی، کاهش می یابد."

پرزیدنت ترامپ خواستار اعتصاب متقابل علیه ایران استویدئو

اما چین و روسیه در برابر منافع ایالات متحده همکاری می کنند.

اشلی گفت: "این روابط معامله ای است." "این ارتباطی است که بر روی اعتماد ساخته نشده است. این یک رابطه است که بر مبنای یک منافع متقابل ایجاد شده است، این که، آنها ما را مسدود می کنند … و از بسیاری جهات چین به روسیه به عنوان یک شریک جوان نگاه می کند و این چیزی نیست که آنها دوست دارند. "

اگرچه رئیس جمهور ترامپ و رهبر کره شمالی کیم جونگ که اخیرا نامه های خود را با آنها مبادله کرده است، اشلی گفت که یافته های جامعه اطلاعاتی – یا "IC" – تغییر نکرده است.

"ما همچنان در داخل IC بررسی می کنیم که کیم جونگ یون آماده نیست که منحل شود … ما هنوز هم همه چیز را می توانیم انجام دهیم تا مطمئن شویم که می توانیم توانایی کره شمالی را مشخص کنیم که آنها به سختی آموزش می دهند و نیروهای خود را بسازید و بنابراین، آیا ما در بحث ها و یا هر چیز دیگری در این زمینه سیاسی هستیم، برای سیاست گذاران و تصمیم گیرندگان ارشد، کار ما این است که مطمئن شویم که ما قادر به گفتن آنچه که اتفاق می افتد، زیرا ممکن است مذاکره کنند و چیزی بشنوند، اما ما می توانیم آنها را به همان اندازه حقایق زمین بگذاریم که به آنها قدرت و نفوذ می دهد. "

تنش رو به افزایش بین ایران و آمریکاویدئو

برای دریافت APP NEWS FOX، اینجا کلیک کنید

یکی از اهداف اشلی، پروژه MARS است که کوتاهترین سیستم Rapid-Repository Analytic Assisted Machine است که پایگاه دادههای اطلاعاتی فعلی را با هوش مصنوعی به ارمغان میآورد تا یک محیط مجازی را با هم ترکیب کند تا تصمیمگیرندگان بتوانند قدرت را درک کنند. ضعف ها، توانایی ها، و ما می توانیم آن را به شیوه ای بسیار پویا انجام دهیم. "

اشلی گفت، "هدف این نیست که به جنگ برود، این برای جلوگیری از جنگ است و این واقعا نتیجهای است که ما میخواهیم، ​​اما اگر ما به جنگ برسیم، مسلما هدف این است که برنده شویم".

سیسیلیا دافی، فاکس نیوز، به این گزارش کمک کرد.