اگر مارین لوپن فرانسوی فراتر از سمت راست می خواهد آرزو کند، حزب ملی رالی وی، پیروزی در انتخابات پارلمان اروپا، مجبور ساختن مجلس پارلمان فرانسه و غلبه بر مخالفان خود را به علت آن افزایش می دهد. اما یکی از مسائل عمده ای وجود دارد: امانوئل مکرن، رئیس جمهور فرانسه.

دولت او بلافاصله روز دوشنبه اعلام کرد که "ماکرون" مجلس ملی را مجبور نخواهد کرد و اصلاحات برنامه ریزی شده را ادامه خواهد داد.

لو پین به طور محسوسی متخصصان مکانیک را مورد انتقاد قرار داد – فقط در یک ردیف یک نقطه – در رای گیری در پارلمان فرانسه یکشنبه، رای گیری که در نظر سنجی بسیار مکرر ملی از دو رقابت محسوب می شد. این باعث شد که لوپن به ایجاد یک نیروی ملی گرایانه در فرانسه و اروپا کمک کند.

حزب ملی رالی و جمهوری ماکرون در مورد حرکت احزاب هر دو دستگیر 23 کرسی در پارلمان اروپا – کمتر از حزب او در انتخابات 2014 موفق به دست آورد. اما پیروزی یکشنبه شب ارزش افزوده را به خود اختصاص داد، زیرا حریف اصلی او، رئيس جمهور فرانسه و متحدان پوپولیستی او در اروپا بود، اما در یک رول، اما نه یک موج، به گسترش گروه کوچک خود در پارلمان اروپا افتاد – یک پیروزی احتمالی دو.

اکثریت طرفدار اتحادیه اروپا مکرون، امتیاز حزبش را با احترام برخورد می کند، با توجه به این که انتخابات اروپایی اغلب به عنوان یک رأی اعتراضی در داخل کشور انجام می شود. رئیس جمهور با تظاهرات هفتگی در شش ماه از جنبش جلیقه زرد مردانه روبرو شده است، به دنبال عدالت اجتماعی و اقتصادی است که معترضان می گویند نمی توان در تغییرات اقتصادی یافت. ماکرون برای مدرن سازی اقتصاد فرانسه تلاش می کند. منتقدان مکرون را "رئیس غنی" می دانند.

لو پین اصرار داشت که انتقامش را در برابر ماکرون، که او را در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در سال 2017 شکست داد، نخواست.

وی اواخر یکشنبه به خبرنگاران گفت: «من در روح انتقام نیستم. "من در آینده هستم، به عقب برگردم."

لوپن اعلام کرد: "ماکرون" وزن خود را در این نبرد قرار داد … و از دست داد.

علاوه بر گفتن اینکه مکرون باید مجلس فرانسه را مجبور کند، لو پین خواستار یک سیستم رأی دهی متناسب با حزب وی شد که در اتاق کمونیست فرانسوی قرار می گرفت – جایی که او به عنوان یکی از هشت قانون گذار حزبی عمل می کرد.

Le Pen تلاش می کند تا بیشترین پیروزی باریک را به دست آورد، ادعا می کند که تعادل قدرت در فرانسه تغییر می کند.

در عین حال، ماکرون از زمان انتخابات نظرات خود را اعلام نکرده است. او در روز سه شنبه برای رسیدن به دیدار با رهبران اروپایی به بروکسل رفت و اکنون با تلاش برای ساختن یک اکثریت طرفدار اروپایی در پارلمان اتحادیه اروپا تمرکز دارد.

جمهوری جمهوری در حزب حرکت به رغم جایگاه دوم، خوش بین بود.

سیبت ندییه، سخنگوی دولت، گفت که نتایج انتخابات "بحران سیاسی" را نادیده نگرفته است.

نخست وزیر ادوارد فیلیپ گفت که این رأی نشان داد حزب مرکزی ماکرون که تنها در سال 2016 ایجاد شد اکنون یک واقعیت پایدار و غیر قابل انکار است. اما او تصدیق کرد که "حق دور" در منظر سیاسی فرانسه ریشه دارد.

حزب ماکرون، نمرات پایین برای احزاب سیاسی سنتی فرانسه – از 8٪ برای محافظه کاران جمهوری خواهان تا 6٪ برای سوسیالیست ها – به عنوان یک پیشرفت مثبت برای استراتژی خود برای ساختن اکثریت قاطع مرکزی، را در نظر می گیرد.

در واقع، هر دو Le Pen و Macron چشم انداز خود را در مورد آینده، به ویژه انتخابات ریاست جمهوری 2022، بلکه انتخابات شهرداری در سال آینده، و سپس رای گیری منطقه ای.

فیلیپ گفت: "فرانسوی ها، در نهایت، ما را در مورد نتایجشان قضاوت خواهند کرد. ما در دو سال گذشته چندین بار، اما به وضوح کافی نیستیم."