رییس جمهور کره جنوبی ماه جائه در روز سه شنبه گفت که این جلسه آخر هفته بین رئیس جمهور ترومپ و رهبر کره شمالی، کیم جونگ یون، "آغاز دوران صلح" بود، که بسیاری از کارشناسان آن را به عنوان یک لحظه ساخته شده برای تلویزیون توصیف کردند فاقد مواد

در جریان انفجار سومین نشست خود در منطقه Demilitarized Zone کره، ترامپ و کیم، روابط دوجانبه کشورشان را تقویت کردند و موافقت کردند تا مذاکرات هسته ای را از سر بگیرند. Trump همچنین به طور خلاصه بر روی خاک کره شمالی راه می رفت و اولین رئیس جمهور نشسته بود تا این کار را انجام دهد. با این حال، هیچ نشانه ای وجود ندارد که دو کشور بتوانند نقاط ضعف و قوت آنها را حل و فصل کنند که در اوایل سال جاری اجلاس قبلی خود سقوط کردند.

'Object unidentifised' بیش از DMZ کره جنوبی که رسانه های اشباع شده فرانسیس می افتد به پریدن از پرندگان

ماه، که به طور خلاصه با Trump و Kim در روستای DMZ پیش از ورود رهبران ایالات متحده و کره شمالی به جلسه دوطرف دیدار کرد، این نشست را "تاریخی" توصیف کردند. او همچنین از اجلاس "میوه های تخیل شگفت انگیز" نام برد و گفت که این امر به دلیل "بی سابقه" پیشنهاد توییتر برای یک نشست و "کیم" تصمیم "جسورانه" برای پذیرش آن را ترتیب داده است.

ماه برای ادامه دیپلماسی بین ایالات متحده و کره شمالی تحت فشار قرار داد و از دو کشور خواست تا راه حل متفاوتی برای بحران هسته ای کره شمالی پیدا کنند. قبل از رویداد هفته گذشته، کره شمالی برای جلوگیری از تسهیل مذاکرات بین پیونگ یانگ و واشنگتن هشدار داد که می گوید که شمال هنگام همکاری با ایالات متحده، "هرگز" از کره جنوبی باز نخواهد گشت.

WATCH: Tucker Carlson در زیر صحنه های نشست سرانجام در DMZ

کوون جونگ گون، رئیس بخش وزارت امور خارجه در وزارت امور خارجه کره شمالی، در آن زمان گفت: "بهتر است که مقامات کره جنوبی به خاطر کسب و کار خود در خانه به خاطر داشته باشند."

رسانه های دولتی کره جنوبی، ملاقات کیم با ترامپ را "یک رویداد شگفت انگیز" توصیف کردند و هر دو رهبر از نتایج مذاکرات خود رضایت زیادی نشان دادند. دولت ماه نیز گفته است که امیدوار است که روند دیپلماتیک ایجاد شده در نشست اخیر ترامپ-کیم به احیای گفتگوی میان کره ای کمک کند.

برای دریافت APP NEWS FOX، اینجا کلیک کنید

انتظار می رود که مقامات ایالات متحده و کره شمالی در هفته های آینده برای مذاکره بیشتر برای تعیین شرایط قابل قبول در مورد بحران هسته ای دیدار کنند، اما بسیاری از کارشناسان می گویند هنوز مشخص نیست که آیا مذاکرات با موفقیت به تفاوت های اساسی میان دو ملت ها

ایالات متحده و کره شمالی هیچ روابط دیپلماتیک رسمی ندارند و هنوز از نظر فنی در حال جنگ هستند؛ این دو کشور از یک سرکوب جنگی که به جنگ کره ای در سال 1950 تا پایان رسید پیروی می کنند اما هنوز برای ایجاد یک معاهده صلح لازم نیست. حدود 28،500 سرباز آمریکایی در کره جنوبی به عنوان یک اقدام دفاعی علیه احتمال تجاوز کره شمالی در کره جنوبی مستقر هستند.

مورگان چونگ فاکس نیوز و اسوشیتد پرس به این گزارش کمک کردند.