پارلمان تایوان روز جمعه قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان را تصویب کرد و اولین قانون را در آسیا تصویب کرد که هر دو اجازه می دهد و شرایط برای زوجین از همان جنس را به ازدواج می دهد.

پارلمان 66/27 را به نفع یک لایحه حمایت مالی از دولت تصویب کرد که ازدواج های همجنسگرای را به رسمیت می شناسد و بسیاری از مزایای مالیات، بیمه و نگهداری از کودک را برای زوج های متاهل مرد و زن به زوج می دهد.

"امروزه اقدام تایوان باید یک تماس واضحی ایجاد کند، جنبش بزرگتر در سراسر #Asia برای جلوگیری از برابری برای افراد مبتلا به LGBT و حفاظت فعالانه از حقوق آنها توسط دولت در سراسر منطقه،" فیل روبرتسون، معاون مدیر عامل سازمان دیده بان حقوق بشر آسیا در توییتر نوشت. "هیچ اتهام دیگری نیست!"

کلیسای مورمون مخالف اقدامات ضد تروریزم کردن LGBT است

دادگاه قانون اساسی تایوان در ماه مه 2017 تصریح کرد که قانون اساسی اجازه می دهد ازدواج های همجنسگرایان را مجازات کند و دوسال به پارلمان برای تنظیم قوانین برسد. رأی جمعه پس از تقریبا دو سال از لابی های سنگین از سوی هر دو طرف، تنها از مهلت مه 24 مه گذشته بود.

شویو هنگ چی، استاد مطالعات جنسیتی و مدیریت ارتباطات در دانشگاه شیخ-هسین در تایوان، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: "این یک پیشرفت است، من باید بگویم. من نمی توانم تصور کنم که در چند سال ممکن است اتفاق بیفتد."

طرفداران ازدواج از همان جنس در روز جمعه، در مجلس قانونگذاری یوان در تایپه، تایوان، پس از تصویب قانون مجازات ازدواج همجنسگرایان برای اولین بار برای آسیا، تایید شده است. (اسوشیتد پرس)

طرفداران ازدواج از همان جنس در روز جمعه، در مجلس قانونگذاری یوان در تایپه، تایوان، پس از تصویب قانون مجازات ازدواج همجنسگرایان برای اولین بار برای آسیا، تایید شده است. (اسوشیتد پرس)

هزاران نفر از مردم، از جمله زوج های همجنسگر، روز جمعه خارج از مجلس نمایندگان در شهر پاپی نشان دادند. بسیاری از پلاک های رنگین کمان رنگی که خواندن "رأی نتوانستند" انجام شود.

بی بی سی نیوز گزارش داد که قانونگذاران دو صورت حساب دیگر را که توسط قانون گذاران محافظه کار ارائه شده اند، به جای «ازدواج» ها به عنوان مشارکت به عنوان «روابط خانوادگی همجنسگرایان» یا «اتحادیه های همجنسگرایان» اشاره می کنند.

جنیفر لو، هماهنگ کننده اصلی گروه حقوق زنان، گروه همجنسگرایان ازدواج، تایوان، به خبرگزاری رویترز گفت: «لایحه (دولت) در حال حاضر خط پایان ما است، ما هیچ سازش بیشتری را قبول نمی کنیم.

طرفداران ازدواج از همان جنس در روز جمعه خارج از قانونی یوان در تایپه، تایوان، جمع آوری می شوند. (اسوشیتد پرس)

طرفداران ازدواج از همان جنس در روز جمعه خارج از قانونی یوان در تایپه، تایوان، جمع آوری می شوند. (اسوشیتد پرس)

در نهایت، سازمان حاکمیت پیشرفته ترین سه آرشیو را به تصویب رساند، که تنها شامل محدودیت پذیرش حق زوج های همجنسگرا ازدواج بود، که توسط قانونگذاران حزب پیشرو حزب دموکرات پیشنهاد شد.

مخالفان در تایوان ترس از تجاوز به عنف، کلاهبرداری های بیمه و کودکان را با داشتن دو مادر یا دو پدر اشتباه گرفته اند. هر دو طرف موضوع تظاهرات خیابانی رنگارنگ و قانونگذاران لابی برگزار کرده اند.

برای دریافت APP NEWS FOX، اینجا کلیک کنید

دین، ارزش های محافظه کارانه و سیستم های سیاسی که از فعالیت های LGBT خدشه دار می کنند، در بسیاری از کشورهای آسیایی از ژاپن از طریق بسیاری از آسیای جنوب شرقی، بسیاری از کشورهای آسیایی را متوقف کرده است، هرچند تایلند در حال بررسی قانونی بودن مشارکت های مدنی یکسانی است.

اگرچه چین به عنوان قلمرو خود ادعا می کند، تایوان یک دموکراسی خودگردان است که دارای یک جامعه مدنی پر جنب و جوش است که در راستای ترویج حقوق اقلیت های جنسی و قومی، زنان، معلولین و دیگران است.

چین توسط حزب کمونیست اقتدارگرا اداره می شود، چین بسیار محافظه کارانه تر می شود و مقامات بارها و بارها از بحث در مورد قانونی بودن ازدواج های همجنسگرایانه دلسرد شده اند.

اسوشیتد پرس به این گزارش کمک کرد.