جان بولتون، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، روز چهارشنبه گفت که کشتی هایی که از سواحل امارات متحده عربی خراب شده اند، "تقریبا قطعا توسط ایران" مورد حمله قرار گرفتند و هشدار دادند که در صورت حمله، ایالات متحده حمله کند.

بولتون نظرات روزنامه نگاران در ابوظبی را پیش از جلسات برنامه ریزی شده با مقامات اماراتی اعلام کرد. بیانیه او از مقامات پنتاگون است که روز جمعه گفت سپاه پاسداران ایران (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) مستقلا مسئول حمله به تانکرها بود.

پنتاگون می گوید: محافظان انقلابی ایران مسئول حمله های تانکر نفتی هستند

عربستان سعودی دو تن از مخازن نفتی را که در معرض تنش های بین آمریكا و ایران قرار دارند، آسیب دیده استویدئو

مايکل گيلدا، رئيس ستاد مشترک، گفت: "حمله به حمل و نقل در فجيره ما آن را به سپاه پاسداران اختصاص داده است." وی افزود که معادن پلتی پنتاگون در مورد حمله به سپاه پاسداران مورد استفاده قرار می گیرد.

بولتون گفت که ایالات متحده بعد از اینکه دولت ترامپ یک هواپیمای بدون سرنشین و بمب افکن های B-52 را به خلیج فارس تحویل داد، حملات بیشتری از سوی ایران انجام نداده است.

بولتون گفت: "نکته این است که برای ایران و جایگزین های آن بسیار روشن است که این نوع اقدامات خطر واکنش بسیار قوی از سوی ایالات متحده است."

"نکته این است که برای ایران و جایگزین های آن بسیار واضح است که این نوع اقدامات خطر واکنش بسیار قوی از سوی ایالات متحده است".

– جان بولتون

به گزارش رسانه های روسی، مطبوعات بولتون "خنده دار" نامیده می شود، در حالی که عباس عرفچی، معاون وزیر خارجه این کشور، گفت: "ما امیدواریم که بتوانیم گفت و گو را شروع کنیم، اما ما برای جنگ آماده هستیم."

وی خاطرنشان کرد که "عناصر معینی" در دولت ترامپ برای جنگ با ایران حمایت می کنند اما گفتند که این درگیری برای "خاورمیانه" فاجعه بار خواهد بود و اصرار دارد که رژیم صلح را دنبال کند.

"ما می دانیم که عناصر مشخص و افرادی وجود دارند که تلاش می کنند ایالات متحده را به منظور دستیابی به اهداف خود به جنگ با ایران بکشانند. با این حال، ما امیدواریم که حکمت در واشنگتن غالب شود. "

"ما امیدواریم که بتوانیم گفت و گو را شروع کنیم، اما ما برای جنگ آماده هستیم."

– عباس عرفچی معاون وزیر امور خارجه

تنش بین ایالات متحده و ایران پس از اینکه اطلاعات ایالات متحده نشان داد تهدیدات نامشخص برای منافع ایالات متحده است، دم کرده است. ترامپ روز جمعه گفت که ایالات متحده یک سرباز اضافی را به منطقه اعزام خواهد کرد.

ایران خواستار گسترش برنامه های نظامی برای نابودی مواد مخدر: هوش مصنوعی آلمان

علاوه بر این، همه کارکنان غیر ضروری ایالات متحده در سفارت و کنسولگری ایالات متحده در عراق مجبور به ترک بودند، با وزیر امور خارجه مایک پومپو، پیشنهاد کرد که گروه های شبه نظامی تحت حمایت ایران، موشک های خود را در نزدیکی پایگاه های نظامی آمریکا قرار دادند.

وزارت امور خارجه می گوید که تحریم ها ایران کار می کنندویدئو

در عین حال رژیم ایران با تهدید به عقب نشینی از توافق هسته ای 2015 که محدود کردن غنی سازی اورانیوم در برابر لغو تحریم های اقتصادی بود، پاسخ داد. رژیم 7 دسامبر 7 مه 2009 را برای ارائه شرایط بهتر به توافق هسته ای توافق کرد، در غیر این صورت، غنی سازی را به سطح سلاح نزدیک خواهد کرد.

ترامپ پس از انتقاد از توافق عقب نشینی کرد که معامله به اندازه کافی برای محدود کردن برنامه هسته ای ایران انجام نگرفته است و همچنین به برنامه های موشکی بالستیک ایران نرسیده است.

بولتون ایران را متهم کرد که مایل به عقب نشینی از توافق با قدرت های جهانی دیگر است زیرا رژیم می خواهد تولید سلاح های هسته ای کند.

اینجا را کلیک کنید برای APP NEWS FOX

او گفت: "هیچ دلیلی برای انجام آنها نیست، مگر این که بخشی از تلاش برای کاهش زمان شکستن تولید سلاح های هسته ای باشد." اگر این کار را ادامه دهند، یک مسئله بسیار جدی است. "

بولتون افزود: "این تنها شواهد گرافیکی است که نشان می دهد که تماشای خود را برای دستیابی به سلاح های هسته ای محدود نمی کند. "مطمئنا فعالیت های تروریستی خود را در منطقه کاهش داده است که ما فقط در مورد استفاده از نیروهای متعارف در مورد رفتارهای غلط دیگر آنها بحث کردیم."

اسوشیتد پرس به این گزارش کمک کرد.