طبق گزارش AP، ماداگاسکار در حال حاضر با بیشترین میزان شیوع سرخک در تاریخ مواجه است، زیرا موارد بیش از 115،000 نفر افزایش یافته است.

تنها 58 درصد از مردم در جزیره اصلی، علیه این بیماری واکسینه شده اند، دلیل بزرگی برای گسترش اخیر آن است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) گزارش داد که شیوع این بیماری بیشتر از کودکان زیر 15 سال از سپتامبر آغاز شده است. بیش از 1200 نفر در طی هفت ماه گذشته جان خود را از دست داده اند.

دکتر دوسو وینسنت Sodjinou، اپیدمیولوژیست WHO در ماداگاسکار، به اپوزیسیون گفت: "اپیدمی متاسفانه همچنان به اندازه در حال گسترش است، هرچند که با سرعت کمتر از یک ماه پیش."

DR MARC SIEGEL: بروندهایی که خارج از واکسن هستند، می توانند از آنها جلوگیری کنند

سرخک یک ویروس مسری است که از طریق سرفه و عطسه از طریق هوا پخش می شود. نشانه هایی از جمله تب بالا، بثور، بینی، چشم قرمزی و درمانگاه Mayo می گوید که معمولا 10-14 روز پس از قرار گرفتن در معرض آنها را مشاهده می کنید.

بعضی از اتاق های پذیرایی پر از پرستاران داوطلب شده اند که سعی دارند با درخواست بیماران بیمار کمک کنند. AP گزارش داد که 50 درصد از کودکان در ماداگاسکار به دلیل دلایل اقتصادی دچار سوء تغذیه هستند، دلیل اصلی این اپیدمی. بسیاری از والدین نمی دانند که واکسن ها آزاد هستند زیرا این منطقه اطلاعات بهداشتی ندارد.

Sodjinou به AP گفت: "سوء تغذیه تخت سرخک است.

یک پرستار داوطلب، ساربیدی 6 ماهه را که مبتلا به سرخک می شود بررسی می کند، در حالی که مادر وی Nifaliana Razaijafisoa در 21 مارس 2019 در مرکز مراقبت های بهداشتی در Larintsena، Madagascar، در مرکز مراقبت های بهداشتی قرار می گیرد. این کشور جزیره با بزرگترین شیوع سرخک در سابقه و پرونده ها بیش از 115 هزار نفر افزایش یافته است. (AP Photo / Laetitia Bezain)

یک پرستار داوطلب، ساربیدی 6 ماهه را که مبتلا به سرخک می شود بررسی می کند، در حالی که مادر وی Nifaliana Razaijafisoa در 21 مارس 2019 در مرکز مراقبت های بهداشتی در Larintsena، Madagascar، در مرکز مراقبت های بهداشتی قرار می گیرد. این کشور جزیره با بزرگترین شیوع سرخک در سابقه و پرونده ها بیش از 115 هزار نفر افزایش یافته است. (AP Photo / Laetitia Bezain)

سرخک یکی از علل اصلی مرگ و میر کودکان است و WHO می گوید حدود 450 مرگ و میر در سراسر جهان به علت بیماری. Immunize.org می گوید عوارض ناشی از سرخک در کودکان زیر پنج سال رایج است.

با توجه به اطلاعات غلط توسط ضد واکسرها، موارد سرخک در ایالات متحده افزایش می یابد. شهردار نیویورک بیلد دلاسسیو هفته گذشته یک اورژانس بهداشت عمومی اعلام کرد که برای دریافت واکسن سرخک نیاز به افراد غیر مجاز در ویلیامزبورگ، بروکلین را دارد. او گفت که این شهر نقض و احتمالا جریمه 1000 دلاری برای کسانی که مقررات را رعایت نکرده اند، صادر می کند.

تصور می شد که این بیماری در ایالات متحده در سال 2000 حذف شده، اما 19 ایالت وجود داشته اند که فقط موارد سرخک در سال جاری گزارش شده است. این ایالت ها عبارتند از: آریزونا، کالیفرنیا، کلرادو، کانکتیکات، فلوریدا، جورجیا، ایلینوی، ایندیانا، کنتاکی، ماساچوست، میشیگان، میسوری، نوادا، نیوهمپشایر، نیوجرسی، نیویورک، اورگان، تگزاس و واشنگتن.

در سال 2016، تعداد کل موارد سرخک در ایالات متحده 86 مورد بر اساس CDC بود. تنها چهار ماه در سال جاری این موارد به 465 افزایش یافته است. این دومین بیشترین مواردی است که در ایالات متحده گزارش شده است، زیرا سرخک در سال 2000 از بین رفته است. اولین بار در سال 2014 به علت شیوعی که 338 نفر به آن متصل بودند، رخ داد. این هرگز گسترده نیست.

از 1000 کودک مداگاسکار که از ماه اکتبر تاکنون کشته شده اند: WHO

طبق گزارش CDC، 25 درصد از افرادی که مبتلا به سرخک می شوند بستری و دو نفر از هر 1000 نفر از این بیماری می میرند.

CDC می گوید دو دوز واکسن 97٪ در برابر این بیماری موثر است.

سازمان بهداشت جهانی در ماه گذشته در مبارزات واکسیناسیون در ماداگاسکار با هدف رسیدن به 7.2 میلیون کودک 6 تا 9 ساله آغاز به کار کرد. وزارت بهداشت ماداگاسکار داروهای رایگان را به مناطقی که بیشترین بیماری را تحت تاثیر قرار داده اند، ارسال کرده است.