اوا کور، یک بازمانده هولوکاست که موسسه هیلوروسی و شمشیربازی CANDLES را تاسیس کرد در ایندیانا، روز پنج شنبه در طی سفر سالانه خود به لهستان فوت کرد. او 85 سال داشت.

کور، یکی از مهاجران یهودی رومانی، در سال 1944 به اردوگاه کار اجباری آشویتس فرستاده شد و بیشتر خانواده هایش کشته شدند.

کور و خواهر دوقلویش، میریام موز Zeiger، جان سالم به دراز کشیدند اما قبل از اینکه آنها در سال 1945 نجات یافت تحت آزمایش آزمایش های ضد انسانی دکتر نازی Josef Mengele قرار گرفتند.

موزه حراجی RIPS HOLOCAUST برای جلب توجه خود در بحث "مخلوط کردن قلیان"

زایگر در ژوئن 1993 مرد.

یکی از ساکنان قدیمی Terre Haute، ایندیانا، کور بخشش را تبلیغ کرد، حتی به نازی ها که او و خواهرش را شکنجه می دادند.

او 40 سال گذشته با داستان، دانشجویان، معلمان، پزشکان، سناتورها، مورخان و گروه های مدنی هر دو در سطح ملی و بین المللی به اشتراک گذاشته است.

در سال 1995، کور موزه CANDLES را برای جلوگیری از تعصب و نفرت از طریق آموزش در مورد هولوکاست باز کرد. در سال 2003، موزه توسط یک متفکر نابود شد. کور مجبور به بازسازی شد و با کمک عمومی، موزه را در سال 2005 دوباره باز کرد.

موزه CANDLES در بیانیه ای گفت: "اوا کور، صدها هزار نفر را بیش از 85 سال از طریق پیام خود برای غلبه بر فاجعه، پیدا کردن بخشندگی و بهبودی، لمس کرده است." "ما امیدواریم داستان اوو همچنان تغییر زندگی کسانی را که برای سال های زیادی از آن می شنویم."

مقامات موزه گفتند که این مرکز تا سه شنبه به افتخار حافظه کور بسته می شود.

در سال 2017 اریک هولکام، ایالت ویرجینیا، جایزه کره جایزه Sachem، بالاترین مقام کشور را به خود اختصاص داد.

اینجا را کلیک کنید برای APP NEWS FOX

Holcomb توییتر پنج شنبه گفت: "جهان فقط غول پیکر را از دست داد."

"هر جا که رفت، اوا نور را به تاریکی آورد و برای کسانی که در معرض درد بودند، راحت شد، بر خلاف افرادی که تا به حال ملاقات کرده بودند، از او در برابر بقای شیوع شگفت انگیز به عنوان یک دختر جوان در آشویتس به پیام صلح آمیزش بر اساس خانه در Terre Haute ایندیانا، نمونه بی رحمانه و خوش بینانه او را از جهان الهام می گیرد. روح فرشته ای او در روحهای بی شماری که از سردرگمی و عصبانیت در حال نجات جان خود را حفظ می کند، زنده خواهد ماند. "

خدمات رسمی عمومی برنامه ریزی خواهد شد.